Integrativan Ludbreg

575x270 panoramic Two Brain Illustrations 13564

Što je asertivnost? Asertivnost je jedan od načina na koji osoba može braniti svoj osobni prostor i utjecati na druge ljude na NEdestruktivan način. Asertivno obraćanje drugima je zauzimanje za svoja prava, a da istovremeno ne narušavamo prava drugih. Asertivna osoba unosi ravnotežu u komunikaciju. Osoba koja je asertivna posjeduje razvijene komunikacijske vještine, odlučna je i pristojna, iskazuje jasno svoje osobne potrebe, brani svoja prava, smireno i jasno pokazuje osjećaje vezane uz situaciju te koristi JA govor (JA poruke).

Asertivno ponašanje omogućava osobi da se u svakoj situaciji ponaša u skladu sa svojim željama i pri tome izbjegne svađe.

Ukoliko želite saznati više o asertivnosti, JA porukama te reakcijama na agresivnost, pozivamo sve zainteresirane da dana 09. svibnja 2017. godine prisustvuju na predavanju na temu asertivnosti koje se provodi po projektu „Integrativan Ludbreg“.

Predavanje će se održat u prostorijama Međugeneracijskog centra Ludbreg s početkom u 9 sati i 45 minuta.