centar sv

Obavještavamo korisnike da će dana 13. travnja 2017. godine Centar za socijalnu skrb Ludbreg održati predavanje u Svetom Petru Ludbreškom u prostorijama društvenog doma s početkom u 10 sati.

Centar za socijalnu skrb Ludbreg partner je na projektu „Integrativan Ludbreg“ koji provodi Udruga umirovljenika i starijih osoba regije Ludbreg s ciljem zaštite osoba starije životne dobi, osvješćivanja o problemima nasilja nad osobama starije životne dobi te pružanja savjetodavne pomoći u svrhu sprječavanja zlouporabe povjerenja starijih kod sklapanja ugovora o dosmrtnom i doživotnom uzdržavanju i podizanja kvalitete života osoba starije životne dobi.

Aktivnosti koje će Centar organizirati u sklopu ovog projekta su predavanja kako poboljšati odnose unutar obitelji, kako se nositi s nasiljem u obitelji te kojim institucijama i osobama se potrebno obratiti u slučaju vlastite viktimizacije. Centar za socijalnu skrb će također organizirati radionice o nepovoljnim pravnim aspektima s kojima se mogu susresti starije osobe. Osim starijih osoba i umirovljenika, na radionicama mogu sudjelovati i svi zainteresirani koji žele pomoći starijim osobama u njihovom svakodnevnom životu te zaposlenici i djelatnici službenih institucija ili obiteljskih domova kojima je primarna djelatnost briga i zaštita osoba starije životne dobi.

Poseban značaj Centra u ovom projektu je dodatna aktivnost kojom nastoji pružiti sveobuhvatnu potporu starijim osobama, a to je Radionica o nepovoljnim pravnim aspektima. Svrha radionice je savjetovanje umirovljenika i pružanje informacija o pravima starijih osoba iz sustava socijalne skrbi, savjetovanje o obiteljskim odnosima i obiteljsko-pravnoj zaštiti. Savjetovanje se provoditi svakog 2. i 4. tjedna u mjesecu u četvrtak s početkom u 10 sati u prostorijama Centra za socijalnu skrb Ludbreg.