IMG 3940

Ovih dana bilo je vedro i veselo u Međugeneracijskom centru Ludbreg gdje se druže ludbreški umirovljenici. Ali danas su im dan uljepšale mlade volonterke, Nikolina, Viktorija, Ema, Ines i Ana -Marija, koje su za njih povodom Valentinova pripremile maleno iznenađenje.

Mlade volonterke su umirovljenicima poklonile prigodne čestitke povodom Valentinova i počastile su ih ukusnim kolačima, što ih je posebno obradovalo.

Kroz druženje i razgovor, članovi Udruge umirovljenika i mlade volonterke su već sad dogovorili zajedničke aktivnosti koje će provoditi, događaje koje će obilježavati i druženja koja će zajednički organizirati.

Ovakvi susreti su odlični za poticanje međugeneracijske solidarnosti, povezivanje različitih dobnih skupina i uvođenje noviteta u društveni život umirovljenika - rekla je Petra Međimurec, voditeljica projekta Integrativan Ludbreg,

i napomenula da će se tokom provedbe projekta poticati međusobna suradnja mladih i starijih u svim segmentima, od umjetnosti, kulture, društvenog života, pravne zaštite do ugodnih druženja, zanimljivih razgovora kako je nekad bilo i poticanja međugeneracijske solidarnosti.