22. rujna 2016. je u prostoru Međugeneracijskog centra u Ludbregu održana cjelodnevna radionica na temu "Društveno poduzetništvo – od ideje do društvenog poduzeća". Radionicu je organizirao Program JAKO, jedan od pet programa regionalnog razvoja civilnoga društva i lokalnih zajednica u Republici Hrvatskoj u suradnji s Gradom Ludbregom, Povjerenstvom za umirovljenike i osobe starije dobi na području Grada Ludbrega te Udrugom umirovljenika i starijih osoba regije Ludbreg.

Društvena su poduzeća pokretač ekonomskih i društvenih promjena u zajednicama. U začecima društvenih poduzeća često leže vrijedne društvene inovacije, koje su rezultat promišljanja i rada pojedinca i skupina koji stvaraju bolji svijet - društveni poduzetnici pronalaze rješenja, pokreću promjene i mijenjaju zajednice. Radionica se bavi mogućnostima, prednostima ali i ograničenjima i nedostacima pokretanja društvenih poduzetničkih pothvata kroz niz primjera.

Sudionici/e radionice su kroz prezentaciju konteksta razvoja društvenog poduzetništva u Hrvatskoj i u svijetu te primjera dobre prakse dobili uvid u koncept temeljen na izazovima s kojima se suočavaju suvremeni društveni i gospodarski sustavi. Kroz niz zadataka i praktičnih vježbi, sudionici/e su prepoznali probleme u vlastitoj zajednici te osobine društvenih poduzetnika/ca koje ih razlikuju od tradicionalnih. U poslijepodnevnom dijelu radionice, moderirani voditeljicom Zrinkom Šajn, sudionici/e su razvili ideju društveno poduzetničkog pothvata te raspravili mogućnosti njezina daljnjeg razvoja i realizacije na kojoj će temeljiti svoj prijedlog budućeg projekta.