Živimo zajedno, starimo kvalitetno 2

druženje

Istraživanja pokazuju da druženje ima mnogo pozitivnih učinaka, osobito kod starijih ljudi koji su rizična skupina zbog nedostatka socijalnih interakcija.
Ostati društveno aktivan i ostvarivati međuljudske kontakte pomaže u očuvanju mentalnih funkcija i emotivnog zdravlja i djeluje na jačanje imunološkog sustava. Ljudi koji i u starijoj dobi nastave održavati bliske kontakte s prijateljima i otvoreni su za nova poznanstava u prosjeku žive dulje od onih ljudi koji se izoliraju.


Istraživanja ukazuju da društvena aktivnost djeluje na:
• snižavanje krvnoga tlaka,
• smanjenje rizika od nastanka ili pogoršanja već postojećih kardiovaskularnih tegoba,
• smanjenje rizika od nastanka nekih oblika tumora, reume, artritisa te osteoporoze,
• smanjenje rizika od nastanka Alzheimerove bolesti,
• smanjenje mogućnosti za razvoj depresivnih stanja.
S intencijom poboljšanja društvene aktivnosti, Udruga umirovljenika u sklopu projekta „Živimo zajedno, starimo kvalitetno 2“ organizirala je druženje sa starijim osobama koje se nalaze u domovima za starije i nemoćne. Druženju su prisustvovali i predstavnici partnerskih organizacija po projektu KUD „Anka Ošpuh“ i Grad Ludbreg, a druženja su se održala u domovima „Sveti Josip“ u Čukovcu i „Sveta Barbara“ u Lunjkovcu.
A kako je to izgledalo pogledajte u galeriji fotografija.