AKTUALNO

lul a a

Udruga „Likovno udruženje Ludbreg“ (LUL) osnovana je 1. rujna 2015. godine. Osnovni cilj udruge je poticanje djece i mladih u likovnom izražavanju, unapređenje znanja i vještina djece i mladih u likovnom stvaranju, zaštita i promicanje likovne umjetnosti, poticanje djece i mladih na volontiranje u lokalnoj zajednici. Sukladno navedenim ciljevima Udruga djeluje na području kulture i umjetnosti, socijalne djelatnosti, obrazovanja, znanosti i istraživanja te kao hobistička djelatnost. Prema tome, djelatnosti udruge usmjerene su na:
• stvaraoce primijenjene umjetnosti, tapiserije umjetničkih fotografija, umjetničkih suvenira, keramike i drugih oblika umjetničkog izražavanja) na području Grada Ludbrega i Republike Hrvatske
• organizaciju izložbi i drugih adekvatnih načina prezentiranja umjetnička djela i umjetnička ostvarenja ravnopravno (amatersko, naivno i akademsko stvaralaštvo)
• djelovanje na omasovljenju likovnog stvaralaštva među djecom, mladeži i građanima;
• otkrivanje, poticanje i pomaganje novih talenata
• razvijanje prijateljskih odnosa i suradnje s drugim sličnim udrugama u oblasti kulturno umjetničke djelatnosti u Gradu Ludbregu, Republici Hrvatskoj i inozemstvu
• prikupljanje radova za fundus udruge
• organizacija humanitarnih aukcija radova u cilju pomoći humanitarnim udrugama, pojedincima i članovima kojima je takav vid pomoći potreban
• organizacija radionica, manifestacija za djecu i mlade

Likovno udruženje Ludbreg proširuje svoj djelokrug rada te u svoje aktivnosti nastoji privući što više ljudi različitih dobnih skupina kako bi se kroz likovno stvaralaštvo izmjenjivale različite generacije koje bi radile u zajedničkom prostoru i na zajedničkim aktivnostima. U današnje vrijeme, razvojem moderne tehnologije, ljudi se osjećaju alijenirano jedni od drugih i zbog toga je važnost lokalnih udruga neizmjerno velika. One svojim aktivnostima nastoje ujediniti sve ljude, potaknuti ih na međusobno druženje, surađivanje i rad.
Udruga LUL surađuje s brojnim udrugama i udruženjima na području Ludbrega i okolice s kojima organizira Ljetne likovne škole, akademije, izložbe ili edukativne radionice. Jedna od udruga s kojima LUL surađuje je Udruga umirovljenika i starijih osoba regije Ludbreg. Zajedno su te udruge surađivale na mnogim projektima, a posljednji na kojem surađuju odobren je od strane Ministarstva za demografiju, mlade, obitelj i socijalnu politiku pod nazivom „Živimo zajedno, starimo kvalitetno 3“. Spomenuti projekt usmjeren je na organiziranje dnevnih aktivnosti za starije osobe i osobe koje su institucionalizirane s ciljem što veće integracije ciljane skupine u društvenu zajednicu.
Doprinos udruge Likovnog udruženja Ludbreg u sklopu projekta odnosi se na planiranje, organizaciju i provedbu kreativnih aktivnosti i organizaciju likovnih radionica. Udruga će svoj doprinos dati kroz poticanje razvoja kreativnosti, komunikacije i likovnog izražaja kod starijih osoba, jačanju kognitivnih sposobnosti, poticanju rada u grupama s osobama različitih godina koje će rezultirati olakšanim socijalnim interakcijama, razvijanjem osjećaja društvene pripadnosti i društvene korisnosti kod starijih osoba.