AKTUALNO

 pranjic

U okvirima projekta „Živimo zajedno, starimo kvalitetno 3“, Gradska knjižnica i čitaonica „Mladen Kerstner“ i čitateljski klub „Knjiški moljci“ omogućili su zainteresiranima da prisustvuju putopisnom predavanju Saše Pjanića pod nazivom „Afrička priča“.

Putopisno predavanje svoje početke nalazi u želji da pomogne najzabačenijim dijelovima i najsiromašnijem stanovništvu i odnosi se na prepričavanje doživljaja na reliu od Budimpešte do Bomaka koji se održava svake godine. Inicijatori ovog projekta dolaze iz Mađarske a njima se svake godine pridružuju građani, udruge i ekipe iz ostalih dijelova Europe. Naš tim pod nazivom „My life 4 kids“ inicijativi se pridružio 2015. godine.

Tako da je „Afrička priča“ zapravo priča o putu kroz pet država, Maroko, Mauritanija, Senegal, Gambija i Mali, priča o životu na „crnom kontinentu“ i priča o dječjim osmjesima nakon zaprimanja poklona iz cijele Europe.