AKTUALNO

susret s glumcima.docx a

Uoči Dana žena čitateljski klub „Knjiški moljci“ Gradske knjižnice i čitaonice „Mladen Kerstner“ organizirali su niz aktivnosti kojima su željeli pokazati važnost kulturnih djelatnosti u lokalnoj zajednici za sve dobne skupine.
Tako da su naši partneri po projektu ugostili glumce iz Theatra snova, Antuna Tudića i Ivu Šimić, učenike Srednje škole Ludbreg, pjesnike iz Varaždinske županije i zainteresirane građane.

Učenici Srednje škole Ludbreg prikazali su predstavu „Što je moja krivnja“. Predstava je inspirirana pričom o Mariji Jurić Zagorki održanoj u programu „Čitajmo grofovski“. Djeca Srednje škole pod mentorstvom profesorica Jasminke Vugrinec i Đine Bobetić napisani tekst „Što je moja krivnja“ pretvorili su u scensko – dramsku igru koja je na Lidranu osvojila Županovu nagradu.

Dubravka Vidović iz Društva „Marija Jurić Zagorka“ iz Zagreba na veoma impresivan način ispričala je životopis naše poznate novinarke i književnice.

Glumci iz Theatra snova održali su predstavu Tin koja je prikazana u dvorcu Batthyany.

Između dvije predstave je pjesnikinja Ljubica Ribić iz Varaždina pročitala svoju nagrađenu pjesmu „Tin“.