AKTUALNO

13000244 1289509727732719 3255133110137513785 n

Po projektu Živimo zajedno, starimo kvalitetno 3 jedna od aktivnosti odnosi se na upoznavanje članova Udruge, korisnika projekta te šire javnosti s pozitivnim pričama različitih organizacija i pojedinaca o njihovom angažmanu, idejama i projektima kojima pomažu razvoju lokalne zajednice. Ovaj put Vam predstavljamo Aleksandra Horvata, pjesnika, umjetnika, voditelja, fotografa, volontera, suradnika i odličnog prijatelja.
Aleksandar Horvat rođen je 1. veljače 1966. u Ludbregu. Više od trideset godina aktivan je u KUD-u Anka Ošpuh, sudjeluje kao volonter u programima Gradske knjižnice, vodi edukativne programe, održava radionice, pomaže u provedbi projekata, bavi se fotografijom, uzgojem bonsaja i pisanjem. Aleksandar je svakako jedna svestrana osoba koja nam redovito pomaže, uskače i nasmijava svojim dobrim raspoloženjem. Jedna od njegovih strasti je pisanje pjesama, tako da je sad nedavno predstavio svoju novu knjigu „Grad v sredini sveta“ koja se odnosi na kajkavske zapisancije i stihoklepancije. Prema sadržaju u svojoj knjizi, Aleksandar pripada zavičajnicima, autorima koji se nadahnjuju ljubavlju za odabrana i poznata mjesta, a sa stanovišta njegove pisane riječi možemo ga nazvati pristalicom tradicije, lokalnih običaja i ponosno reći da je svojim pjesmama pogodio u srž stvari.

Tako da Vam donosimo jednu od pjesama iz njegove knjige "Grad v sredini sveta".

Naziv pjesme je „Govoriti il´ tiho biti“

Rekli su
Naj se faliti,
Naj se žaliti,
Naj se preveč
Niti šaliti,
Se kaj imaš za reči,
Moglo bi ti
V grlamnjku zabeči.
Rekli su
Naj lojtru nihati,
Moglo bi za tebe
Napak ziti.

Ja pak velim,
Najte rašiti,
I mudijašiti,
Najte preveč
Ljude strašiti,
Saki se nek fali,
I žali, i šali,
Se more reči,
Ne sme si dati
Jezika poseči.
Saki ima gopca
Za taman govoriti,
Niti za preveč,
Niti za tiho biti.