Integrativan Ludbreg

strucna tema mentalno zdravlje featured

U sklopu projekta „Integrativan Ludbreg“ dana 24. kolovoza 2017. godine s početkom u 10 sati u prostorijama Međugeneracijskog centra Ludbreg održat će se Radionica - prevladavanje osobnih teškoća 1.

Zašto ne možemo reći NE? Trebamo li uvijek popuštati? Imamo li osjećaj da smo uvijek u krivu?

Zašto želimo uvijek biti u pravu? Jesmo li uvijek u pravu? Zasto su svi s nama u konfliktu?

Osobne teškoće su čest uzrok loše komunikacije. Osobne teškoće mogu biti fizičke (npr. nemogućnosti govora) ili psihičke prirode (npr. nedostatak samopouzdanja, prevelika empatija, strah od ljudit), ili drugih osobnih nedostataka koje ljude priječe i kvalitetnoj komunikaciji.

Radionicom prevladavanja osobnih poteškoća kroz primjere želimo podići svijest o tim problemima te kroz primjere i međusobni razgovor ukazati na moguća rješenja u prevladavanju tih teškoća. Bez poznavanja osobnih teškoća i njihove kontrole, i razvoj komunikacijskih vještina na osobnoj razini je teži.