P5250400

Obuka za buduće diseminatore provodila se po projektu „Integrativan Ludbreg“ kojeg financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Projekt provodi Udruga umirovljenika i starijih osoba regije Ludbreg, a partneri po projektu su Grad Ludbreg te Centar za socijalnu skrb Ludbreg.

Na Obuci za buduće diseminatore sudjelovali su članovi Udruge umirovljenika i starijih osoba regije Ludbreg, građani te zaposlenik Grada Ludbrega. Cilj Obuke za buduće diseminatore bio je educirati skupinu ljudi o temama koje su od interesa za osobe starije životne dobi kako bi korisnici mogli jednostavno i efikasno do potrebnih informacija. Budući

diseminatori prošli su obuku vezanu uz zakonsku regulativu koja se odnosi na ugovore o dosmrtnom i doživotnom uzdržavanju, darovanju, Zakon o nasljeđivanju, ovjeru potpisa, ovrhe, punomoći te način rada sudova, ovlaštenih osoba te vezanih pravnih osoba. Tema zadnjeg predavanja u provedbi Obuke odnosila se na Ovršni zakon.

Sljedeći korak u provedbi projekta „Integrativan Ludbreg“ jest osnivanje Savjetovališta Ludbreg.